Для батьків та учнів

Режим дня школяра:
 7.00 - Підйом (пізніше пробудження не дасть дитині час добре прокинутися - може довго зберігатися сонливість)
 7.00-7.15 - Ранкова зарядка (допоможе легше перейти від сну до неспання і зарядить енергією), водні процедури, прибирання ліжку, туалет
 7.15-7.30 - Ранковий сніданок
 7.30 - 7.50 - Дорога до школи або ранкова прогулянка до початку занять в школі
 8.00 - 12.30 - Заняття в школі
 12.30 - 13.00 - Дорога з школи або прогулянка після занять в школі
 13.00-13.30 – Гарячий обід 
 13.30 - 14.30 - Післяобідній відпочинок або сон (сучасної дитини складно вкласти спати після обіду, але спокійний відпочинок необхідний)
 14.30 - 16.00 - Прогулянка або ігри та спортивні заняття на повітрі
 16.00 - 16.15 - Полуденок
 16.15 - 17.30 - Приготування домашніх завдань
 17.30 - 19.00 - Прогулянки на свіжому повітрі
 19.00 - 20.00 - Вечеря і вільні заняття (читання, музичні заняття, спокійні ігри, ручна праця, допомогу родині, заняття іноземною мовою та ін.)
 20.30 - Приготування до сну (гігієнічні заходи - чищення одягу, взуття, умивання)
 Дитина повинна спати близько 10 годин. Вони повинні вставати о 7 годині ранку і лягати в 20.30 - 21.00, а старші - о 22.00, найпізніше - 22.30.
 Ви можете змінювати заняття місцями. ґрунтуючись на перевагах і пріоритети вашої дитини, головна зберігати чергування відпочинку і праці.


ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
1.     Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.
2.     Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
3.     Не слід відразу ослабляти контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо.
4.     Допомагайте школяру у навчанні, домагайтеся, щоб він досконально зрозумів навіть найдрібніші деталі виконання важкого завдання. Хай навіть дитина виконає одне-два подібних завдання і детально пояснить, що та як вона робить.
5.     Розвивайте увагу, мислення та пам’ять дитини, грайте з нею в ігри на розвиток спостережливості (у розвідників, мисливців, індійців на полюванні тощо), вирішуйте посильні головоломки, розв’язуйте кросворди, шаради. Робіть усе це якомога частіше.
6.     Розвивайте волю дитини, привчайте її до режиму дня, емоційно забарвлюйте її навчальну діяльність, але не перестарайтеся, інакше може виникнути так зване «емоційне стомлення»: дитина може стати капризною, роздратованою, плаксивою. Використовуйте гумор, але не сарказм та насмішки! Терпіть дитячі жарти, якими б безглуздими вони не були, використовуйте гумор з метою розрядки та привернення дитини на свій бік.
7.     Дуже важливо у навчальних та у всіх інших заняттях допомогти школяреві виробити об’єктивні критерії власної успішності та неуспішності; з допомогою дорослих слід розвинути у нього прагнення вдосконалювати свої здібності. Почніть з вироблення звички добре виконувати домашні завдання.
8.      У батьках підлітки хочуть бачити друзів і порадників, а не диктаторів.
9.      У дітей настає криза, пов’язана з бажанням здобути самостійність, звільнитися від батьківської опіки, з’являється страх перед невідомим дорослим життям. Бажання звільнитися від зовнішнього контролю поєднується зі зростанням самоконтролю й початком свідомого самовиховання.
Внутрішній світ дитини ще нестабільний, тому батькам не слід залишати своїх дітей без нагляду. Підліток дуже вразливий і легко піддається впливам як позитивним, так і негативним.
 Активна батьківська допомога школі - обов’язкова умова підвищення ефективності навчальної і виховної роботи педагогічного колективу, важлива ланка у здійсненні належної освіти підростаючого покоління.
 Шановні батьки! Постарайтеся забезпечити дитині спокійну, доброзичливу обстановку, чіткий режим, зробіть так, щоб п’ятикласник відчув вашу підтримку та допомогу.


16 порад батьками другокласників
 
Порада 1
Нагадати дитині, що домашні завдання потрібні для того,що закріпити те, що пояснював вчитель на уроці, інакше в довгострокову пам’ять знання не перейдуть.

Порада 2
Навичка виконання домашніх завдань без допомоги батьків не формується, такий закон засвоєння знань.
Як допомогти дитині у підготовці домашнього завдання:
- Перевірте чи правильно організоване робоче місце учня;
- Привчайте дитину вчасно сідати за уроки;
- Не дозволяйте учню занадто довго сидіти за робочим столом. Своєчасно влаштовуйте невеличкі перерви;
- Спочатку контролюйте чи всі уроки виконані. Будьте присутні, коли дитина виконує домашні завдання, підбадьорюйте, пояснюйте, якщо учень щось не зрозумів або забув, але не замінюйте його діяльність своєю;

Порада 3
Якщо батьки не контролюють і не допомагають дитині виконувати домашні завдання, то учень може його не робити і не записувати.

Порада 4
Важливо спочатку перевіряти і співставляти те, що дитина записала в щоденник і те, що було реально задано – діти інколи не записують частину завдань.

Порада 5
Показувати дитині приклад організованості і зібраності.

Порада 6
Прийняти думку, що негативні оцінки в учбовому процесі неминучі, тому важливо не карати дитину, навпаки допомогти розібратися в проблемі.
Для успішного навчання важливо:
- Наскільки добре дитина розуміє зміст слів «неможна» і «треба»;
- Чи знайоме дитині почуття відповідальності;
- Чи організована дитина в найпростішому розумінні цього слова;

Порада 7
Не думати, що якщо мама і тато відмінно навчалися в школі, то їх дитина обов’язково буде відмінником – діти необов’язково повинні бути схожими на батьків.

Порада 8
Батьки мають пам’ятати, що в навчанні важливі не так оцінки, як реальні знання і вміння учня, його працездатність, відповідальність, потреба в отриманні нових знань. До того ж слід враховувати, що успішність в навчанні визначається багатьма факторами . Не останньою є віра батьків в можливості своєї дитини, а також їх спроможність надати реальну допомогу учню.

Порада 9
Якщо часто сварити дитину за «двійки» , може з’явитися шкільна тривога, яка дуже вплине на успішність. Навіть найрозумніша дитина може отримати низьку оцінку, якщо вона боїться, бо страх блокує пізнавальну діяльність.
Якщо дитина погано навчається, то:
- Вона втратила віру в свої сили;
- Боїться, що його спитають на уроці;
- Йому соромно відповідати перед учнями, перед вчителем;
- Дорослі ставлять завищені вимоги;

Порада 10
Не вимагати від дитини більше за її можливості на даний момент.
Що робити?
- Встановити точний діагноз (погіршення самопочуття, проблеми в родині …);
- Починати з найпростішого ( вселити почуття впевненості в своїх силах, пробудити інтерес до навчання);
- Підбирати цікаві завдання;
- Уникати нервозності і невиправданих конфліктів;
- Батькам слідкувати за собою, за своєю інтонацією під час занять, намагатися не підвищувати голос;
- Обов’язково відмічати перші успіхи дитини;
- Намагатися розвинути в дитині почуття гідності;

Порада 11
Важливо самим батькам спокійно ставитися до оцінок дитини і не вимагати від неї лише відмінних оцінок - якщо мама занадто сильно турбується за оцінки, то і у дитини з’являється страх не виправдати сподівання мами.

Порада 12
Важливо навчити дитину порівнювати свої досягнення із своїми попередніми, а не з досягненнями інших учнів.

Порада 13
Обов’язково хвалити за успіхи, створювати ситуації успіху, відмічати найменші досягнення. Придумайте штучні стимули у вигляді винагороди, які можна давати регулярно за невеликі досягнення у навчанні та поведінці.
Навчальна діяльність є спільною, розподіленою – від дорослого (вчителя, батьків) надходять завдання і стимули, а від школярів – активність у їх досягненні.

Порада 14
Дитина повинна бачити, що помилятися – це нормально, що помиляються мама і тато, бабусі і дідусі. Важливо вчасно і правильно виправити свою помилку.

Порада 15
Діти часто сприймають оцінку за роботу, як оцінку особистості, тому треба вчити розділяти : «Я хороший, але в роботі я припустився 20 помилок і тому отримав «2».

Порада 16
Важливо налаштовувати дитину : якщо вірити в успіх і старатися , то все обов’язково вийде.

Зробити перший крок у вихованні самостійності допоможе простий прийом – скласти розклад виконання домашніх завдань.
- Письмові завдання варто чергувати з усними.
- Бажано завдання виконувати в той день, коли його задали, що не забути вивчений матеріал. Завдання з читання (переказ, вірш напам’ять) та іноземну мову варто повторити кілька разів.
- Розподілити задані уроки рівномірно за днями тижня, щоб не було «то густо, то пусто».
- Інтенсивне виконання будь-якого уроку не повинно перевищувати 30 хвилин.

Бажаю гарних оцінок у новому навчальному році!!!




Як допомогти дитині добре вчитися: головні поради

Незважаючи на те, що навчальний рік тільки розпочався, у багатьох батьків виникає досить багато питань, про те, як допомогти дитині добре вчитися в школі. Звичайно, кожен хоче, щоб його чадо отримувало лише 11 і 12, адже це буде гарантувати дитині хороше майбутнє. Але багато батьків роблять такі помилки, які прямо суперечать їхнім очікуванням. Тому, ми вирішили розповісти вам, як правильно допомогти дитині добре вчитися.
Як допомогти дитині добре вчитися: більше розмовляйте
Адже розмова – це наше все. Маленький дитина, розмови якого обмежуються на "Хочу їсти", багато чого ні в школі, ні в житті не доб'ється. Тому треба більше розмовляти з ним про все, як пройшов діти, що сподобалося в мультику, чи фільмі. Все це повинно навчити дитину правильно висловлювати свої думки, пояснювати свою точку зору, і що важливо – відстоювати її потім. Так само, сприяйте тому, що дитина частіше висловлював свої думки і розуміла, що до них прислухаються.
Як допомогти дитині добре вчитися: словниковий запас
Не тільки кількість слів буде тут важливою, але і те, як дитина дізналася їх. Навчіть її користуватися науковою літературою. Звичайно, не треба їй давати в ранньому віці наукові праці, але дитячі енциклопедії чудово підійдуть. Якщо, наприклад, дитина запитає у вас " чи існує тасманійський диявол", відкрийте з ним книгу, і допоможи йому самому знайти відповідь. Вміння використовувати наукову літературу дуже сильно допоможе в школі.
Як допомогти дитині добре вчитися: цікавтеся уроками
Дізнавайтеся, що відбувається в школі, які уроки, наскільки хороший вчитель, і звісно, яка у вашої дитини успішність. Не потрібно бути наглядачем, а намагайтеся побудувати довірчі відносини, коли дитина не буде боятися зізнатися вам у двійці. Це допоможе вам дізнаватися про проблеми вашої дитини, і допомагати йому їх вчасно вирішити.
Як допомогти дитині добре вчитися: правильний розклад
Потрібно розуміти, що в школі дитина дуже сильно втомлюється. І відразу ж після цього, його не можна садити робити домашнє завдання. Краще всього почекати хоча б годину, поки дитина відпочине, поїсть і тільки потім можна починати робити уроки.




Немає коментарів:

Дописати коментар